• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Rozpocznij kurs nurkowania 23.04 lub 30.04.2018 w Warszawie

 

Zadzwoń: 504 16 20 14
Wyprawa do Chorwacji - wyspa RAB, majówka 2018

Wyprawa dla nurków, nienurków i dzieci na zieloną wyspę słońca RAB

27 kwietnia - 5 maja 2018 r

Zapraszamy na weekend majowy na wyspę RAB. Oprócz osób nurkujących mile widziane będzie towarzystwo rodzin z dziećmi, gdyż Rab kojarzy się nie tylko z ciekawymi nurkowiskami, ale głównie z piaszczystymi plażami - tak unikalnymi w Chorwacji.

Krajobraz z jednej strony wyspy Rab to piniowe i sosnowe lasy śródziemnomorskie, gaje oliwkowe, malownicze zatoki z plażami oraz nagie, skaliste wybrzeże od strony lądu. To dosyć ponure pasmo górskie chroni wyspę przed wiatrami z kontynentu i sprawia, że Rab jest jedną z najbardziej słonecznych wysp w tej części Chorwacji.

Wyspa jest niewielka, 25km to dystans miedzy najbardziej oddalonymi od siebie miejscowościami, których jest zaledwie siedem: Lopar – znany z podwodnej jaskini Medova Buza oraz rozległej „Rajskiej Plaży” z piaskiem tak drobnym i miękkim jak nad Bałtykiem oraz licznymi atrakcjami dla dzieci (wesołe miasteczka, deptaki z lodami, minigolf, dmuchane namioty, indiańska wioska Winetou); Barbat – nasze miejsce zakwaterowania z widokiem na wysepki Dolin; zabytkowy Rab oraz trochę mniej zabytkowe, ale również przepiękne Banjol, Mundanije, Supetarska Draga Kampor, Palit;; Suha Punta – ze żwirowymi plażami i skalistymi zatoczkami do nurkowania.

Cena wyprawy dla osoby nurkującej: 460 Euro

Cena dla osoby nienurkującej: 195 Euro

Dzieci w wieku 5 – 10 lat: 120 Euro, dzieci poniżej 4 lat: gratis

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 lub 4 osobowych w apartamentach prywatnych  na wyspie RAB,
 • śniadania,
 • pakiet 10-ciu nurkowań dziennych (5 dni nurkowych),
 • wynajem butli i pasów balastowych na miejscu,
 • ładowanie butli powietrzem,
 • wynajęcie lokalnego przewodnika nurkowego, który oprowadzi nas po najciekawszych okolicznych nurkowiskach,
 • opiekę polskiego Instruktora nurkowania,

W cenę wyprawy nie jest wliczone:

 • obiady, które kosztować nas będą około 8-14 EUR w zależności od wyboru z menu restauracji - a wyżywienie mają przesmaczne :-)
 • dojazd - własnym transportem, spróbujemy podzielić się w samochodach tak, aby koszty paliwa rozłożyły się na kilka osób,
 • ubezpieczenie (dla nurków zalecamy Divers Alert Network DAN), dla osób towarzyszących dowolne ubezpieczenie turystyczne KL-NNW,
 • wypożyczenie sprzętu nurkowego.

Podczas 7-miu dni naszej wyprawy oprócz nurkowania w grotach, jaskiniach, przy ściankach i na wrakach, spotkamy się zapewne z delfinami, zobaczymy sępy z Cresu na wysokich klifach, poznamy trochę antycznej historii wyspy. Nie ominie nas “Nautic Passion – Rabski kaići” – lokalna impreza rozrywkowa z pokazem łodzi wykonanych w miejscowych, małych stoczniach.

Do tego spacery wzdłuż wybrzeża (od Barat do Rab) lub po najstarszym na M. Śródziemnym dębowym lesie; zachody słońca, dużo dobrego humoru i po tygodniu wracamy zrelaksowani i wypoczęci jak nigdy dotąd.

Osoby zainteresowane wyprawą proszone są o wpłacenie zaliczki w wysokości 100 EUR.

Na miejscu będzie możliwość podwyższenia nurkowych kwalifikacji do stopnia:

PADI AOWD
PADI Deep Diver
PADI Wreck Diver
PADI Nitrox Diver

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Robert Borzymek tel. 504 16 20 14 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.